Geplaatst op 28 mei 2024

Op 1 januari 2024 is het nieuwe cluster Onderhoud binnen JAJO opgericht. Guido Beijer werd een jaar geleden aangetrokken als landelijk directeur van OnderhoudPlus en verrichtte de voorbereidingen. “OnderhoudPlus richt zich op drie V’s: verduurzamen, verbeteren en veiligstellen.”

“Nederland is behoorlijk vol qua gebouwde omgeving”, begint Guido. “We moeten bestaande panden veel meer gaan renoveren, herbouwen en herstructureren om aan de behoeften te voldoen. Dat deed OnderhoudPlus al volop, onder de paraplu van Wonen. Door er een zelfstandig cluster van te maken, positioneren we ons beter voor verdere groei en geografische spreiding. We richten ons zowel op wonen als op werken, met als uitgangspunt drie V’s:

  1. Verduurzamen, in lijn met de noodzakelijke energietransitie;
  2. Verbeteren, het upgraden van een gebouw;
  3. Veiligstellen, denk aan brandveiligheid, rolstoeltoegankelijkheid, politiekeurmerk etc.

We werken nu aan de rebranding, met een nieuwe naam die beter aansluit op onze dienstverlening. Daar hopen we eind 2024 mee naar buiten te treden.”

Duurzaamheid in het DNA
Binnen Onderhoud is alles gestoeld op duurzaamheid. Guido: “Wij stimuleren het gebruik van biobased materialen en hebben samen met Projectontwikkeling een circulair biobased verduurzamingsconcept voor woningcorporaties opgezet. We scholen medewerkers verder op verschillende onderwerpen waaronder MPG-milieuprestatie-eisen.
Onze duurzaamheidsambitie zit bij iedereen in het DNA.” Guido noemt het verder ontwikkelen van Onderhoud “een geweldig interessante en leuke opgave. JAJO heeft een bedrijfscultuur waarin je veel ruimte krijgt om te ondernemen en te pionieren. Ik merk bij de verschillende dochterondernemingen bovendien dat iedereen verder kijkt dan sec het eigen bedrijf; onze gezamenlijke missie ‘Closing the circle, together’ staat voorop. Iedereen staat ervoor open om van elkaar te leren. Die kruisbestuiving van kennis en expertise spreekt me aan, ik voel me hier dan ook helemaal op mijn plek.”

Delen